Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

23-25/10/2014

Galeria
 • Studentów kierunków muzycznych i humanistycznych oraz wszystkich, którzy pasjonują się muzyką zapraszamy podczas festiwalu Nostalgia na warsztaty krytyki muzycznej z Fundacją MEAKULTURA. Nabór na bezpłatne warsztaty trwa do 16 października, godz. 12.00.

  Spotkania warsztatowe stworzą okazję do swobodnej dyskusji, konfrontacji poglądów i pozwolą dzielić się na gorąco wrażeniami z festiwalowych wydarzeń. Będą także zachętą do pogłębiania własnych opinii na temat muzyki i utrwalania ich w formie tekstu. Każde ze spotkań poprowadzi inna osoba: kulturoznawca, Krzysztof Moraczewski oraz muzykolog i krytyk muzyczny, Ewa Schreiber. Tematyka, nawiązująca do programu festiwalu, będzie dotyczyć problemu tożsamości etnicznej w muzyce XX wieku oraz twórczości Elliotta Cartera, ze szczególnym uwzględnieniem awangardy amerykańskiej i europejskiej.

  Owocem warsztatów staną się komentarze publikowane na bieżąco podczas trwania festiwalu oraz felietony i obszerna recenzja opublikowana na łamach czasopisma internetowego MEAKULTURA.PL.

  Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zgłoszenia z CV prosimy przesyłać na adres: zapisy@malta-festival.pl do 16 października godz. 12.00, w tytule wiadomości wpisując: „warsztaty krytyki muzycznej z MEAKULTURĄ”. W piątek 17 października zostaną ogłoszone wyniki naboru. Zgłoszenie dotyczy uczestnictwa w dwóch spotkaniach.

  Terminy spotkań: 24 i 25 października godzina 16.00

  Prowadzenie: Ewa Schreiber (24 października), Krzysztof Moraczewski (25 października)

  Koordynacja przedsięwzięcia i redakcja tekstów: Marlena Wieczorek

 • Dr Ewa Schreiber

  Muzykolog, krytyk muzyczny, a przede wszystkim słuchacz. Interesuje się muzyką współczesną, twórczością młodych polskich kompozytorów oraz estetyką muzyki. Pracuje w Katedrze Muzykologii UAM. Członek redakcji czasopism "Res Facta Nova" oraz MEAKULTURA. Autorka książki „Muzyka i metafora. Koncepcje kompozytorskie Pierre'a Schaeffera, Raymonda Murraya Schafera i Gerarda Griseya" (2012).

  Dr hab. Krzysztof Moraczewski

  Pracownik Zakładu Badań nad Kulturą Artystyczną Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu. Zajmuje się zagadnieniami teorii i historii kultury artystycznej, ze szczególnym uwzględnieniem kultury muzycznej oraz problemami metodologii nauk humanistycznych. Członek redakcji czasopisma MEAKULTURA. Autor książki "Sztuka muzyczna jako dziedzina kultury".