Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

23-25/10/2014

System of a Down
GaleriaSystem of a Down
 •                                               Potężny wkład w działania ruchów przeciwko ludobójstwie.
          Ken Hachikian, przewodniczący Armenian National Committee of America
   

  Rozwrzeszczani

  Diaspora ormiańska należy do największych na świecie, ale fundamentem jej tożsamości nie jest tylko nostalgia za utraconą ojczyzną. To raczej trauma po zdarzeniu, którego nazwanie po stu latach wciąż powoduje międzynarodowe kontrowersje. Bohaterzy tego dokumentu nie mają wątpliwości: morderczy marsz z 1915 roku to było ludobójstwo Ormian z rąk Turków, którego ofiarami padło – wedle różnych szacunków – od czterystu tysięcy do miliona ludzi. Nieliczni ocaleni rozproszyli się po świecie, także Kalifornii, jak dziadek jednego z późniejszych członków zespołu System of a Down. To właśnie oni, bohaterzy tego dokumentu, którzy posiadają potężną broń w walce zapomnieniem i obojętnością: muzykę. Prostymi słowami, ostrymi riffami i ścianą perkusji domagają się, by nigdy więcej nie dopuścić do tego rodzaju zbrodni.

  Dołącz do wydarzenia na FB!

 • Reżyseria: Carla Garapedian
  Muzyka: Jeff Atmajian
  Występują: Hrant Dink, John Dolmayan, Sibel Edmonds, Daron Malakian
  Produkcja: Wielka Brytania, 2006

 • - Grupa System Of A Down napisała muzykę do filmu "Screamers". Artyści są także współtwórcami dzieła.

  - Dziennikarz Hrant Dink, postać z filmu "Screamers", który przeprowadzał wywiady do dokumentu, został zamordowany 19 stycznia 2007 roku.

  - W roku 2006 "Screamers" zdobył Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas AFI FEST.

  - "Screamers" jest wyświetlany przez Ormiańskie Organizacje Młodzieżowe, aby wyjaśnić i zwiększyć świadomość ludobójstwa Ormian wśród narodu. Ponadto film jest wykorzystywany do edukowania Ormian, którzy nie wiedzą nic o ludobójstwie. 

  - Film kręcono w Amsterdamie (Holandia), Berlinie (Niemcy), Londynie (Wielka Brytania), Los Angeles w Kalifornii i Waszyngtonie, DC (USA).