Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

23-25/10/2014

Ensemble Resonabilis
GaleriaEnsemble Resonabilis
 • W najbliższą sobotę, 25 października, o godzinie 13:00, w siedzibie Fundacji Malta, odbędzie się spotkanie przedstawicieli środowisk muzycznych z Polski i Estonii, któremu towarzyszyć będzie koncert współczesnej muzyki estońskiej. W wydarzeniu organizowanym wspólnie przez: Estonian Music Development Center, agencję Sonora, Nostalgię Festival Poznań oraz prof. Kevina Kleinmanna wezmą udział delegaci z estońskiej branży muzycznej oraz artyści, menedżerowie, kuratorzy i producenci. Trwa rejestracja na wydarzenie dla dziennikarzy i osób z branży muzycznej.

  Podczas spotkania wystąpią: Duo Resonabilis (Kristi Mühling - kannel i Tarmo Johannes - flet), które zaprezentuje utwory współczesnych kompozytorów estońskich takich jak: M. Tally, L. Viira, C. Kreek, T. Kozlova-Johannes i J. Reinvere oraz zespół Una Corda (Ene Nael - klawesyn, Kristi Mühling - kannel, Liis Viira - harfa), który wykona muzykę na trzech instrumentach strunowych szarpanych.

  Spośród estońskich organizacji reprezentowanych w Poznaniu znajdują się: Estonian Music Development Center, Estońska Akadamia Muzyczna, Estonian Record Productions, festiwale Orient oraz Glasperlenspiel, Corelli Music, Estonian Composers' Union, PLMF Arts Management, Estonian Festivals Association.

  Wcześniejsze spotkania organizowane przez Estonian Music Development Center miały miejsce w 2012 w Petersburgu, w 2013 w Berlinie oraz w 2014 w Londynie.

  Wydarzenia odbywają się przy wsparciu Enterprise Estonia oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Dziennikarze i osoby z branży muzycznej zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszone są o potwierdzenie obecności na adres Stanisława Suchory:stanislaw@sonoramusic.eu. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

  Lista delegatów z Estonii:

  Marili Randla - Estonian Music Development Center - koordynator projektów

  Marje Lohuaru - Estonian Music Development Center - koordynator projektów/ wykładowca na Akadamii Muzycznej w Tallinie

  Märt-Matis Lill - Estonian Music Development Center - członek zarządu/kompozytor/prezes Związku Kompozytorów Estońskich

  Tiina Jokinen - Estonian Record Productions/festiwale Orient, Glasperlenspiel - dyrektor

  Mail Sildos - Corelli Music - członek zarządu, dyrektor artystyczny

  Anna Maria Ranczakowska-Ljutjuk - Akademia Muzyczna w Tallinie - koordynator programu zarządzania instytucjami muzycznymi

  Leelo Lehtla - PLMF Arts Management - dyrektor/Estońskie Stowarzyszenie Festiwali - członek zarządu

  Tarmo Johannes - flecista/wykładowca w Szkole Muzycznej Georg Ots w Tallinie/członek zespołów: Resonabilis, U:

  Liis Viira - harfistka/kompozytor/członek zespołu Una Corda

  Ene Nael - klawesynistka/nauczyciel/członek zespołu Una Corda

  Kristi Mühling - kannelsitka/nauczyciel/członek zespołów Resonabilis oraz Una Corda