Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

23-25/10/2014

Galeria

„Cieszymy się, że to w Poznaniu odbędzie się po raz pierwszy w Polsce prestiżowe Atelier dla Młodych Menedżerów Festiwali i że Fundacja Malta może być jego aktywnym współtwórcą. Jesteśmy pewni, że wykłady, dyskusje a także spotkania z przedstawicielami poznańskich instytucji kultury odbywające się w ramach Atelier przełożą się na budowanie międzynarodowych sieci kontaktów a w efekcie na konkretne projekty” – mówi Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań i Nostalgia Festival Poznań.

Pięciu uczestników przez program wykładów, indywidualne konsultacje oraz intensywne warsztaty koncentrujące się na artystycznych aspektach zarządzania festiwalem. Pod przewodnictwem Koordynatora Atelier Hugo De Greefa (byłego Sekretarza Generalnego EFA; dyrektora generalnego Brugii – Europejskiej Stolicy Kultury 2002 oraz twórcy i byłego dyrektora belgijskiego Kaaitheater), uczestnicy będą pracować z: Robyn Archer (dyrektorką artystyczną festiwalu The Light in Winter w Melbourne, wiceprzewodniczącą australijskiej Council for Arts, doradczynią strategiczną Gold Coast Arts and Culture Queensland), Markiem Ballem (dyrektorem artystycznym London International Festival of Theatre), Nele Hertling (wiceprzewodniczącą berlińskiej Academy of Arts), Michałem Merczyńskim (dyrektorem Malta Festival Poznań i Nostalgia Festival Poznań).

„Jednym z głównych założeń Akademii Festiwalowej, w ramach której odbywa się Atelier, jest stworzenie sprzyjających warunków do przekazania przez wybitnych dyrektorów festiwali wiedzy i doświadczenia kolejnej generacji menedżerów” – mówi Darko Brlek, prezes Akademii Festiwalowej i Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali. „Uczestników Atelier zaprosimy do dołączenia do sieci absolwentów liczącej w tej chwili 223 młodych liderów festiwali z 58 krajów” – dodaje Kathrin Deventer, sekretarz generalna EFA.

W poniedziałek 20 października 2014 o godz. 18:00 w Centrum Kultury Zamek, Atelier uroczyście otworzą: Dariusz Jaworski, zastępca Prezydenta Poznania, Karol Działoszyński, przewodniczący Rady Fundacji Malta, Anna Hryniewiecka, dyrektorka Centrum Kultury Zamek. Uczestników przywita Darko Brlek, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali, a wykład inauguracyjny wygłosi prof. Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Kathrin Deventer, sekretarz generalna EFA zaprezentuje Atelier a Mark Ball nada ton kolejnym 7 dniom intensywnych dyskusji i wymiany doświadczeń. Atelier POZNAŃ 2014 zakończy się 26 października o godz. 18:00 w Centrum Kultury Zamek sesją, podczas której można będzie m.in. wysłuchać wykładu Robyn Archer.

Dziennikarzy zainteresowanych wzięciem udziału w otwarciu i zamknięciu Atelier prosimy o potwierdzenie obecności do 17 października 2014 na adres Mikołaja Bylki, rzecznika Fundacji Malta: rzecznik@malta-festival.pl. Szczegółowy program wydarzenia oraz komplet materiałów dla mediów są dostępne na www.TheFestivalAcademy.org i www.nostalgiafestival.pl; istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadów z uczestnikami i mentorami.

Atelier dla Młodych Menadżerów Festiwali POZNAŃ 2014 jest kontynuacją sukcesów, jakimi były poprzednie edycje wydarzenia, które gościło już w Niemczech (Goerlitz, 2006), Bułgarii (Varna, 2009), Singapurze (2011), Turcji (Izmir, 2011), Słowenii (Lubljiana, 2012) i Wielkiej Brytanii (Edyburg, 2014).

Więcej informacji:
www.TheFestivalAcademy.eu lub www.facebook.com/AtelierForYoungFestivalManagers.

Europejskie Stowarzyszenie Festiwali (EFA) jest organizacją patronacką dla festiwali w Europie i na świecie, reprezentującą 102 festiwale, narodowe stowarzyszenia festiwali i sieci kulturalne z 41 krajów. EFA zapoczątkowało działanie Atelier dla Młodych Menadżerów Festiwali w 2006 roku; od 2013 roku jest ono organizowane przez Akademię Festiwalową. Atelier POZNAŃ 2014 jest współorganizowane przez Malta Festival Poznań i wspierane przez: Instytut Adama Mickiewicza, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wydział Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta Poznania, Instytut Polski w Brukseli, Centrum Kultury Zamek, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Stary Browar, Concordia Design, School of Form,  Galerię ABC, Fundację Europejskie Forum Sztuki, Enter Music Festival, Hotel Boutique Garden, Hotel NH Poznań, Goethe-Institut w Warszawie i Pol-Car. Arts Council Korea, Africalia Belgium, Pro Helvetia i Schweizer Kulturstiftung umożliwiły wzięcie udziału w Atelier uczestnikom z Afryki, Korei Południowej i Szwajcarii. Akademia Festiwalowa i Europejskie Stowarzyszenie Festiwali dziękują za wparcie: Komisji Europejskiej, władzom Flandrii i Miastu Gandawa.