Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

23-25/10/2014

Galeria

Jeżeli uda mi się dowiedzieć jednej lub dwóch rzeczy przynajmniej o połowie festiwali, które będą reprezentowane na Atelier Poznań 2014, na pewno wrócę do domu o wiele bogatszy i gotowy by pchnąć mój festiwal na inny poziom. (…) Tematy atelier są idealne, ponieważ obejmują istotne elementy programowania. Mam nadzieję, że będzie to dla mnie najważniejsze doświadczenie życia. – pisze na blogu Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali Raisedon Baya, dyrektor Intwasa Arts Festival koBulawayo w Zimbabwe i uczestnik Atelier POZNAŃ2014. 

W poniedziałek 20 października 2014 o godz. 18:00 w Centrum Kultury Zamek, Atelier uroczyście otworzą: Dariusz Jaworski, zastępca Prezydenta Poznania, Karol Działoszyński, przewodniczący Rady Fundacji Malta, Anna Hryniewiecka, dyrektorka Centrum Kultury Zamek. Uczestników przywita Darko Brlek, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali, a wykład inauguracyjny wygłosi prof. Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Kathrin Deventer, sekretarz generalna EFA zaprezentuje Atelier a Mark Ball nada ton kolejnym 7 dniom intensywnych dyskusji i wymiany doświadczeń. Atelier POZNAŃ 2014 zakończy się 26 października o godz. 18:00 w Centrum Kultury Zamek sesją, podczas której można będzie m.in. wysłuchać wykładu Robyn Archer.

Atelier organizuje Europejskie Stowarzyszenie Festiwali – jedna z największych międzynarodowych sieci, zrzeszającej dziś ponad 100 festiwali z 42 krajów. Gospodarzem Atelier jest Fundacja Malta. Wydarzenie składa się z 7-dniowych warsztatów, konsultacji, dyskusji a także spotkań z przedstawicielami lokalnych instytucji kultury. 41 młodych menedżerów kultury z 23 krajów przejdzie przez szkolenie prowadzone przez pięciu mentorów - uznanych dyrektorów festiwali.

Szczegółowy program wydarzenia są dostępne na www.TheFestivalAcademy.org i www.nostalgiafestival.pl.